“Gümüş madalya kazanılmaz, altın madalya kaybedilir”

Fotoğraf: Cumhuriyet

Yıllar önce bir Olimpiyat oyunu sırasında, kıl payı kaybedilen bir karşılaşma için duymuştum bu lafı. Taraflar kimlerdi (Türkiye değildi), oyun neydi, hatırlamıyorum. Ancak kıran kırana bir mücadeleydi, ve ikinci gelen her kimse kahrolmuştu, onu hatırlıyorum.

12 Dev Adam’ın başarısı bir an için gözümüzü o kadar boyadı ki, beklentilerimiz gerçeklerin önüne geçti sanırım. Ya da kendi adıma konuşayım: Bir önceki gün Sırbistan maçını yenince sanki şampiyon olmuşuz, olacakmışız, olmalıymışız gibi düşünmeye başladım. Eh, bu durumda maçı kazanamayınca da hayal kırıklığı kaçınılmaz oldu.

Halbuki unutmamak lazım, bu 12 kişi, spor=futbol olan bir ülkede, birkaç haftadır sporla alakalı alakasız bir sürü insanı ekran başına kilitledi. Maç ertesi kopan kıyametten uyuyamayacağı için Türk takımlarının Avrupa klüpleriyle oynadığı maçları “inşallah kaybederler” diye yorumlayan insanların bile yürek ağızlarında gezmelerini sağladı. Ve ne oldu, birinciliği kaybettik belki ama ikinciliği ALNIMIZIN TERİYLE KAZANDIK.

Ne mutlu bu 12 Dev Adam’a. Onlara baktıkça gururdan gözlerim doluyor.

Paylaşın:

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

Reklamlar

2 Yanıt

  1. bende çok mutlu oldum ikincide olsak başarılıydık kayserideki maçlarını izledik iyi bir organizasyondu türkiyenin güzel reklamı oldu

  2. Harikaydı, harika! afferin onlara!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: