Elif’in Kitaplığı

Nedense Deniz’e okuduğum kitapları paylaşmak aklıma gelmişti de, kendi okuduğum kitaplara yer vermek aklıma gelmemişti. Geçenlerde aklıma getirildi ve ben de böyle bir bölüm başlatarak paylaşmaya karar verdim.

Elinden kitap düşürmeyen birisi olduğumu söyleyemem. Her ne kadar çantamda sürekli bir kitap taşısam da, her ay düzenli olarak 4-5 kitabı devirenlerden değilim. Bazen kitaplar elime yapışır, bitiremem. Annemin küçükken bize verdiği ve şimdilerde katılmadığım “kitap yarım bırakılmaz” yaklaşımı yüzünden an gelir okuyamam, ama bırakamam da (Kitap bana hitap etmiyorsa tabii ki de bırakılır, neden bırakılmasın?!) Dolayısıyla edebi açıdan benim burada yer vereceğimden çok daha zengin paylaşımlar vardır sanal alemde.

Yine de burada paylaşacağım, hamilelik, doğum, bebek bakımı ve çocuk büyütme ile ilgili kitapların yol gösterici olacağına inanıyorum. Deniz’in büyümesiyle birlikte ilgi alanlarım değişiyor, gündemime yeni konular ekleniyor.

Deniz’den fırsat buldukça gerçekleştirdiğim kitapçı ziyaretlerinde, satın almasam bile göz gezdirdiğim ve faydalı olacağına inandığım kitaplara da yer veriyorum burada…

Bir de, son zamanlarda boşlamış olsam da, anne-çocuk konulu olmayan ama bende “Bu kitabı herkes okumalı” türünden düşüncelere yol açan kitapları da paylaşıyorum.

Hayrının görülmesi dileğiyle…

Çocuk Gelişimi:

Diğer:

Reklamlar

3 Yanıt

  1. kitap yurdu sitesinde dr.harvey karp’ın kitaplarından birinin türkçesine rastladım, içeriğine şöyle bir bakınca sanırın happiest toddler’ın çevirisi..mahallenin mutlu yumurcağı ismiyle..

  2. kitabın hangi türü olursa olsun okumak ve yararlı olacağına inanarak paylaşmak herhangi bir maddiyatın karşılayamayacağı mutluluğu veriyor insana.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: